Scouternas utbildningsutvecklingsgrupp

Scouterna vill erbjuda scoutledarna attraktiva och flexibla scoutledarutbildningar. Utbildningsutvecklingsgruppen arbetar med att uppdatera Ramverket (dagens system av scoutledarutbildningar) så att de motsvarar de behov som dagens scoutledare har med avseende på innehåll och format.

Kontakt

Erika Gilbertsson (ordf.) erika.gilbertsson@scouterna.se
Magnus Blombergsson (ordf.) magnus.blombergsson@scouterna.se
Agnes Holmstedt Gransberg agnes.holmstedt.gransberg@scouterna.se
Jenny Insulander jenny.insulander@scouterna.se
Åsa Jonsson asa.jonsson@scouterna.se
Hanna Hult Rosén hanna.hult.rosen@scouterna.se
Lars Rönnblad lars.ronnblad.scouterna.se
Joakim Eriksson joakim.eriksson@scouterna.se