Förlängd ansökan till vårens projektledningskurs

8 december, 2021

Förlängd ansökan till vårens projektledningskurs

Missade du chansen att ansöka till vårens projektledningskurs? Då har du en ny möjlighet nu. Vi öppnar ansökan igen och stänger inte förrän den 9 januari. Så du har en månad på dig att bestämma dig och fundera på vad du vill göra till våren.

Varför inte ta chansen att börja året med att lära dig något nytt? Oavsett om du jobbar med projekt i din yrkesroll idag eller om du behöver lite nya verktyg och metoder för dina privata projekt, så tror vi att det här kan vara kursen där du får ny energi, nya idéer och även möjlighet att lyfta dina egna tankar och funderingar.

Som deltagare på den här utbildningen kommer du att lära dig att planera, genomföra och utvärdera ett projekt på ett strukturerat sätt. Vare sig du är aktiv inom föreningsliv, studentliv, idéburna organisationer eller t.ex. som social entreprenör kommer du få verktyg och metoder för att leda och utvärdera projekt.

Ta chansen och ansök senast den 9 januari.

Varmt välkommen till Scouternas folkhögskola!